O AUTORCE

Malířka a fotografka Lucie Tučková

Rodiče ji vedli k umění a Lucie své nadání a dovednost plně rozvíjela. Nespočet malých talentových soutěží a kroužků bylo její denní náplní. Navštěvovala základní školu s rozšířenou výukou výtvarné výchovy. Pro studium si vybrala SPŠO obor návrhář/modelář v Praze. Na studiích si mohla vyzkoušet různé malířské techniky, prohloubila znalost lidské anatomie v kurzech figurální kresby a naučila se základy posprocesu pro fotografii v předmětu aplikovaná grafika. Módní svět ji velice zaujal.

O modeling začala projevovat zájem ve svých 14ti letech.  Špatné zkušenosti s fotografama, ji ale tuto cestu znechutily. Proto se staví na druhou stranu fotoaparátu a žačína už na střední škole fotit. Fotografii se věnuje od roku 2005 a v roce 2011 svuj koníček zprofesionalizovala.Zkušenosti v oboru jako fotomodelka se dokonale projevují v její fotografické tvorbě. Největší vášní ji byly složité stylingy, make-up a harmonie s prostředím.

Po té co se stala maminkou, své portfolio rozšířila i o další kategorie, jakými jsou focení svatby a novorozenců (newborn). Věnuje se převážně fotografování, ale má znalosti i v oborech stylistika, make-up artist nebo vlasový design. Dokáže vést kohokoliv z Vás už od prvních chvil, kdy se postavíte před její objektiv. Není třeba žádné trémy, protože ač to tak podle jejich fotografií nevypadá, většina lidí, právě nafotila s Lucií Tučkovou své první profesionální snímky. Tvorba Lucie Tučkové je velmi pestrá a osobitá. Těžko hledáte všestrannější a současně skromnou osobnost s tak širokým portfoliem jakou je právě Lucie Tučková. Charakteristické znaky její tvorby – jemné tmavé odstíny, méně jasu, hra barev, precizní retuš i korekce tělesných proporcí … vše tvoří dokonalý přesný rukopis. S milým a skromným úsměvem na tváři tvrdí:  „Neexistuje nefotogenický člověk, jen nešikovný fotograf“.

V roce 2014, kdy je jejím hlavním zaměstnáním mateřství, se Lucie vrací k původnímu řemeslu a do ruky bere štětec. V rychlém chaotickém a stresovém životě fotografky, Lucie nachází uvolnění a relax v malbě. Nevědomky nabořila doposud skoro neznámé řemeslo malby na zeď. Luciina pestrá tvorba nemá konkurenci na českém trhu. Dokáže namalovat úplně cokoliv. Těžko by jste hledali umělce s tak širokým polem působení. S radostí a elánem prchá do Vašich interiérů, kde vytváří jedinečné a originální mistrovská díla.

Pokud Lucii zbyde ve svém přeplněném diáři čas, maluje obrazy na zakázku v libovolném formátu. Do budoucna by ráda uspořádala vlastní výstavu obrazů a naučila se tetovat.


MALÍŘKAFOTOGRAFKA


NAPSALI O MĚ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..